The California Wrestler Forum

California Wrestling News => California Wrestling (general info) => Topic started by: Pyrock on January 14, 2017, 05:22:21 pm

Title: 2017 San Ramon Valley Invitational RESULTS
Post by: Pyrock on January 14, 2017, 05:22:21 pm
Here is a link to the results for the 2017 San Ramon Valley Invitational:

http://s200.trackwrestling.com/tw/predefinedtournaments/MainFrame.jsp?newSession=true&loadBalanced=true&sport=wrestling&TIM=1484445974832&pageName=&ie=false&frameSize=709

RESULTS:

106 Results
1st Place - Romeo McNeal of James Logan HS
2nd Place - Shawn Pamintuan of James Logan HS
3rd Place - Stephen Stockton of Monte Vista HS
4th Place - Ade Haastrup of San Ramon Valley HS
5th Place - Mikaela Gueverra of Amador Valley HS
6th Place - Nien Tran of James Lick HS
1st Place Match
Romeo McNeal (James Logan HS) 3-0, . over Shawn Pamintuan (James Logan HS) 2-1, . (TF-1.5 5:05 (16-1)).
3rd Place Match
Stephen Stockton (Monte Vista HS) 3-1, Fr. over Ade Haastrup (San Ramon Valley HS) 15-7, Jr. (Dec 10-5).
5th Place Match
Mikaela Gueverra (Amador Valley HS) 2-2, Fr. over Nien Tran (James Lick HS) 1-3, . (For.).

113 Results
1st Place - Ronald Feliciano of James Logan HS
2nd Place - Colin Miller of Dougherty Valley
3rd Place - Marco Rufinelli of Las Lomas HS
4th Place - Shane Tran of James Logan HS
5th Place - Keichi Serano of Campolindo HS
6th Place - Mac Ellison of Monte Vista HS
1st Place Match
Ronald Feliciano (James Logan HS) 3-0, . over Colin Miller (Dougherty Valley) 2-1, Jr. (Dec 10-5).
3rd Place Match
Marco Rufinelli (Las Lomas HS) 3-1, . over Shane Tran (James Logan HS) 1-2, . (Dec 7-2).
5th Place Match
Keichi Serano (Campolindo HS) 2-2, . over Mac Ellison (Monte Vista HS) 0-3, Jr. (Dec 9-3).

120 Results
1st Place - Cole Sanchez of Northgate HS
2nd Place - Ronnie Martindill of Livermore
3rd Place - Antonio Sanchez of Deer Valley HS
4th Place - Antonio Bamba of James Logan HS
5th Place - Ethan Floresca of James Logan HS
6th Place - Sam Menar of Las Lomas HS
1st Place Match
Cole Sanchez (Northgate HS) 16-3, . over Ronnie Martindill (Livermore) 3-1, . (Fall 3:45).
3rd Place Match
Antonio Sanchez (Deer Valley HS) 3-1, Jr. over Antonio Bamba (James Logan HS) 1-2, . (Dec 4-1).
5th Place Match
Ethan Floresca (James Logan HS) 4-1, . over Sam Menar (Las Lomas HS) 2-2, . (Fall 2:00).

126 Results
1st Place - Antonio Margiotta Jr. of Las Lomas HS
2nd Place - Brandon Julien of San Ramon Valley HS
3rd Place - Gage Mettler of Northgate HS
4th Place - Eric Wei of Gunn HS
5th Place - Shivam Simran of James Logan HS
6th Place - Junior Porcadas of James Logan HS
1st Place Match
Antonio Margiotta Jr. (Las Lomas HS) 3-0, . over Brandon Julien (San Ramon Valley HS) 22-7, Sr. (TF-1.5 4:47 (15-0)).
3rd Place Match
Gage Mettler (Northgate HS) 16-8, . over Eric Wei (Gunn HS) 5-5, Jr. (Fall 1:43).
5th Place Match
Shivam Simran (James Logan HS) 3-1, . over Junior Porcadas (James Logan HS) 2-2, . (Fall 1:05).

132 Results
1st Place - Kyle Parco of San Ramon Valley HS
2nd Place - Max Ramacher of Dougherty Valley
3rd Place - Avery Novick of Campolindo HS
4th Place - Alex Rodriguez of Bellarmine Prep
5th Place - Brody Kiehn of Amador Valley HS
6th Place - Owen Boyce of Amador Valley HS
1st Place Match
Kyle Parco (San Ramon Valley HS) 24-3, So. over Max Ramacher (Dougherty Valley) 2-1, Jr. (Fall 4:38).
3rd Place Match
Avery Novick (Campolindo HS) 2-1, . over Alex Rodriguez (Bellarmine Prep) 2-2, So. (Fall 2:35).
5th Place Match
Brody Kiehn (Amador Valley HS) 3-1, . over Owen Boyce (Amador Valley HS) 1-2, Fr. (Fall 2:31).

138 Results
1st Place - Cormick Hamilton of Northgate HS
2nd Place - Ido Enav of Gunn HS
3rd Place - Samuel Holtman of Berkeley High
4th Place - Blake Schuchart of San Ramon Valley HS
5th Place - Matthew Peterson of Monte Vista HS
6th Place - Logan Tran of Bellarmine Prep
1st Place Match
Cormick Hamilton (Northgate HS) 4-0, . over Ido Enav (Gunn HS) 9-2, Sr. (TF-1.5 5:49 (17-2)).
3rd Place Match
Samuel Holtman (Berkeley High) 1-1, . over Blake Schuchart (San Ramon Valley HS) 1-2, Jr. (Dec 7-2).
5th Place Match
Matthew Peterson (Monte Vista HS) 4-1, Sr. over Logan Tran (Bellarmine Prep) 2-2, So. (Fall 3:30).

145 Results
1st Place - Nick Bossert of Las Lomas HS
2nd Place - Casey Cox of San Ramon Valley HS
3rd Place - Ray Wu of Gunn HS
4th Place - Fabian Hernandez of Amador Valley HS
5th Place - Quintin Drake of Berkeley High
6th Place - Graeme Cherry of Gunn HS
1st Place Match
Nick Bossert (Las Lomas HS) 4-0, . over Casey Cox (San Ramon Valley HS) 19-6, So. (MD 9-1).
3rd Place Match
Ray Wu (Gunn HS) 4-1, Sr. over Fabian Hernandez (Amador Valley HS) 7-5, Sr. (MD 11-2).
5th Place Match
Quintin Drake (Berkeley High) 4-1, . over Graeme Cherry (Gunn HS) 3-2, So. (MD 9-0).

152 Results
1st Place - Leon Komatsu of Dougherty Valley
2nd Place - Temuujin Ulzii-orshikh of Las Lomas HS
3rd Place - Aaron Schultz of Gunn HS
4th Place - Steven Williams of Campolindo HS
5th Place - Spencer McKinley of Bellarmine Prep
6th Place - Ethan Barrow of Amador Valley HS
1st Place Match
Leon Komatsu (Dougherty Valley) 2-0, . over Temuujin Ulzii-orshikh (Las Lomas HS) 2-1, . (OT 3-1).
3rd Place Match
Aaron Schultz (Gunn HS) 5-2, Sr. over Steven Williams (Campolindo HS) 1-2, . (MD 11-2).
5th Place Match
Spencer McKinley (Bellarmine Prep) 2-1, So. over Ethan Barrow (Amador Valley HS) 6-4, Fr. (Fall 0:42).

160 Results
1st Place - Tate Bossert of Las Lomas HS
2nd Place - Jordan Galloway of Las Lomas HS
3rd Place - Grant Huston of Monte Vista HS
4th Place - Zack Ting of Northgate HS
5th Place - Chris Reese of Amador Valley HS
6th Place - Jaxon Pandelis of Northgate HS
1st Place Match
Tate Bossert (Las Lomas HS) 3-0, . over Jordan Galloway (Las Lomas HS) 2-1, . (Dec 4-2).
3rd Place Match
Grant Huston (Monte Vista HS) 12-5, Sr. over Zack Ting (Northgate HS) 1-2, . (Fall 1:29).
5th Place Match
Chris Reese (Amador Valley HS) 8-4, So. over Jaxon Pandelis (Northgate HS) 2-2, . (Fall 2:24).

170 Results
1st Place - Grant Chachere of Northgate HS
2nd Place - Grant Mills of San Ramon Valley HS
3rd Place - Thomas Chang-Davidson of Gunn HS
4th Place - Aryan Ghanadan of Monte Vista HS
5th Place - Alex Tepliki of Campolindo HS
6th Place - Alex Tran of James Lick HS
1st Place Match
Grant Chachere (Northgate HS) 18-6, . over Grant Mills (San Ramon Valley HS) 16-8, Jr. (Fall 5:58).
3rd Place Match
Thomas Chang-Davidson (Gunn HS) 8-3, Sr. over Aryan Ghanadan (Monte Vista HS) 2-2, Sr. (Fall 2:37).
5th Place Match
Alex Tepliki (Campolindo HS) 2-2, . over Alex Tran (James Lick HS) 1-3, . (For.).

182 Results
1st Place - Troy Morris of Monte Vista HS
2nd Place - David Mekeres of Livermore
3rd Place - William La Herran of Bellarmine Prep
4th Place - Carlos Corrales of Dougherty Valley
5th Place - Oseyiomon Oiyemhonlan of Deer Valley HS
6th Place - Dash Lee of Gunn HS
1st Place Match
Troy Morris (Monte Vista HS) 19-5, Sr. over David Mekeres (Livermore) 2-1, . (Fall 1:16).
3rd Place Match
William La Herran (Bellarmine Prep) 2-1, Jr. over Carlos Corrales (Dougherty Valley) 2-2, Fr. (Fall 2:14).
5th Place Match
Oseyiomon Oiyemhonlan (Deer Valley HS) 4-1, Sr. over Dash Lee (Gunn HS) 8-5, So. (Dec 7-3).

195 Results
1st Place - Kole Cooper of San Ramon Valley HS
2nd Place - Wyatt Jehue of San Ramon Valley HS
3rd Place - Gurbir Dhaliwal of James Logan HS
4th Place - Alex Feghhi of Gunn HS
5th Place - Mark Lassen of Gunn HS
6th Place - Rohit Misson of James Logan HS
1st Place Match
Kole Cooper (San Ramon Valley HS) 3-0, Fr. over Wyatt Jehue (San Ramon Valley HS) 1-1, So. (TF-1.5 5:00 (16-1)).
3rd Place Match
Gurbir Dhaliwal (James Logan HS) 2-1, . over Alex Feghhi (Gunn HS) 7-3, Jr. (Fall 1:17).
5th Place Match
Mark Lassen (Gunn HS) 5-2, Sr. over Rohit Misson (James Logan HS) 1-2, . (Dec 3-1).

220 Results
1st Place - Skyler Moford of Northgate HS
2nd Place - Savva Vyatkin of Campolindo HS
3rd Place - Marko Sanchez of Dougherty Valley
4th Place - Charles Crompton of Lick-Wilmerding
5th Place - Steve Lassen of Gunn HS
6th Place - Roman Searles of Dougherty Valley
1st Place Match
Skyler Moford (Northgate HS) 16-4, . over Savva Vyatkin (Campolindo HS) 1-1, . (Fall 5:44).
3rd Place Match
Marko Sanchez (Dougherty Valley) 3-1, So. over Charles Crompton (Lick-Wilmerding) 2-2, Jr. (Fall 1:22).
5th Place Match
Steve Lassen (Gunn HS) 1-2, . over Roman Searles (Dougherty Valley) 0-3, Fr. (Fall 2:22).

285 Results
1st Place - Andy Maltz of Gunn HS
2nd Place - Christian Lopez of Livermore
3rd Place - Jeremiah Purdy of Las Lomas HS
4th Place - Richard Kittleson of Deer Valley HS
5th Place - Austin Foster of Deer Valley HS
6th Place - Vikram Narula of Dougherty Valley
1st Place Match
Andy Maltz (Gunn HS) 8-1, Sr. over Christian Lopez (Livermore) 2-1, . (Fall 1:01).
3rd Place Match
Jeremiah Purdy (Las Lomas HS) 3-1, . over Richard Kittleson (Deer Valley HS) 2-2, Fr. (Fall 0:47).
5th Place Match
Austin Foster (Deer Valley HS) 1-2, Jr. over Vikram Narula (Dougherty Valley) 0-3, So. (Fall 3:42).